Bezpieczne zakupy

Cennik przesyłek krajowych

Poczta Polska list polecony priorytetowy – 9-10 zł (grubość przesyłki do 2 cm)
Poczta Polska paczka ekonomiczna – 13 zł
Poczta Polska paczka priorytetowa – 14 zł
InPost Kurier – 18 zł (nadanie + odbiór przez kuriera)
InPost Paczkomat – 16,30 zł (nadanie + odbiór przez kuriera)
Pocztex – 16 zł
Kurier DPD – 16 zł
DPD Pickup (odbiór w punkcie DPD Pickup) – 16 zł (adres swojego DPD Pickup podaj w uwagach do zamówienia, https://www.dpdpickup.pl/Znajdz-Punkt-DPD-Pickup)

Dostawa terminy zwroty do nadawcy

Przesyłki zostaną nadane najczęściej w przeciągu 2-3 dni roboczych od dnia wpłynięcia zapłaty na konto.

W przypadku kuriera szacowany czas dostawy 2-4 dni robocze od wpłaty. Dokładne oszacowane terminu dostawy jest trudne z uwagi na obecną dynamiczną sytuację związaną z koronawirusem i możliwe utrudnienia transportowe.

Awizowane paczki pocztowe i listy polecone czekają na odbiór w placówce pocztowej 14 dni od dnia pierwszego awizo.

Awizowane przesyłki Pocztex czekają na odbiór w placówce pocztowej 7 dni, licząc od dnia następnego po dniu pierwszej próby doręczenia.

Paczkomaty InPost – przesyłki czekają na odbiór 48h, potem są odsyłane do nadawcy. NIE CZEKAJĄ NA ODBIÓR W Punkcie InPost.

Kurier InPost – po 2 próbach dostarczenia, przesyłka WRACA DO NADAWCY.

Kurier DPD – nieodebrane przesyłki po 2 próbach dostarczenia przez kuriera WRACAJĄ DO NADAWCY.

DPD Pickup – 7 dni kalendarzowych na odbiór paczki, licząc od dnia przekazania przesyłki do punktu DPD Pickup. Jeśli paczka nie zostanie odebrana w podanym terminie, zostanie zwrócona do nadawcy.

 

Wszystkie formy wysyłki poza listami poleconymi – proszę podawać numer telefonu kontaktowego, zalecany też adres mail. Apeluję też o rozważne zakupy, celem uniknięcia ew. zwrotów nieodebranych przesyłek kurierskich – te zwroty są dla mnie niestety płatne. Nie ponoszę dodatkowych opłat tylko za zwroty nieodebranych przesyłek pocztowych.

Przesyłki zagraniczne

Listy polecone priorytetowe możliwe do wybranych krajów w obrębie UE, do USA i Kanady.

Listy zwykłe i paczki – ustalane indywidualnie, sytuacja bardzo się zmienia. Czas dostawy wydłużony.

Australia – przesyłki polecone i Global Expres chwilowo zawieszone. Możliwa wysyłka kurierem po wcześniejszym kontakcie, ceny ustalane indywidualnie, minimum 150 zł.

Kraje UE, Wielka Brytania (poza niektórymi krajami i kodami) – możliwa wysyłka kurierem. Koszt ustalany indywidualnie, ok. 60-70 zł w większości przypadków.

Jak to działa w praktyce

Nowe opcje dostawy są już umieszczone w panelu sklepu. Pamiętajcie, by podawać adres mail i numer telefonu, a w przypadku odbioru w punkcie także adres punktu odbioru. Kurier zamówiony po godzinie 12 przyjedzie dopiero następnego dnia po odbiór przesyłki.

Pamiętajcie, że na odbiór przesyłki w paczkomacie InPost macie tylko 48h, kurier InPostu podjedzie dwa razy, potem paczka wróci od razu do nadawcy, bez zahaczania o punkt odbioru (to jedna z ostatnich zmian), na odbiór paczki pocztowej/listu macie 14 dni od pierwszego awizowania.

Pracuję bez zmian. Na bieżąco aktualizuję sklep i dostępność produktów.

TO MOŻE SIĘ PRZYDAĆ

* Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną zaleca się odbiór w punkcie lub w paczkomacie (najlepiej otwieranym przez apkę w smartfonie a nie z panelu dotykowego). InPost wprowadził specjalne kody odbioru.
** Minimalizuj kontakt osobisty. Odbiór od listonosza/kuriera – zalecany poza mieszkaniem. Warto korzystać z własnego długopisu, unikać dotykania tabletów lub robić to przez rękawiczkę lub choćby chusteczkę. Podpis odbiorcy NIE JEST WYMAGANY, ale trzeba naszykować dowód osobisty i okazać go listonoszowi z odpowiedniej odległości. Można też prosić listonosza/kuriera o wrzucenie paczki do worka lub zamykanego kartonu i rozpakować dopiero po upływie 1 doby.

*** Obecne badania wskazują, że koronawirus przeżywa na papierze/kartonie max 1 doba.

Zawsze możecie zamówić produkt, opłacić w przeciągu 7 dni od złożenia zamówienia, i poprosić o wysyłkę w późniejszym terminie, gdy sytuacja trochę się unormuje.

 

Na koniec najważniejsze. Dbajcie o siebie i innych!